Ile kosztowały darmowe kursy na prawko? 115 tys. zł

Taką kwotę zebrało od swoich uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Białostockie RIO uważa, że jest to niezgodne z prawem, bo młodzież miała się nauczyć prowadzić pojazdy w ramach zdobywanego w szkole zawodu. Sprawą zajmuje się prokuratura – donosi portal internetowy Poranny.pl.

Za kurs prawa jazdy musieli płacić uczniowie kształcący się na profilach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik rolnik, technik mechanik i rolnik. Odkryła to podczas rutynowej kontroli Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku.

Opłaty były pobierane od uczniów przez cztery lata. Teraz Centrum Kształcenia Zawodowego będzie musiało uczniom zwrócić pieniądze – łącznie 115 tys. zł. Sprawą zajęła się już łomżyńska prokuratura.

 

 

2 komentarze do “Ile kosztowały darmowe kursy na prawko? 115 tys. zł”

  1. Pingback: tv sizes best

  2. Pingback: Relx

Dodaj komentarz