Taką kwotę zebrało od swoich uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Białostockie RIO uważa, że jest to niezgodne z prawem, bo młodzież miała się nauczyć prowadzić pojazdy w ramach zdobywanego w szkole zawodu. Sprawą zajmuje się prokuratura - donosi portal internetowy Poranny.pl.

Za kurs prawa jazdy musieli płacić uczniowie kształcący się na profilach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik rolnik, technik mechanik i rolnik. Odkryła to podczas rutynowej kontroli Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku.


Opłaty były pobierane od uczniów przez cztery lata. Teraz Centrum Kształcenia Zawodowego będzie musiało uczniom zwrócić pieniądze - łącznie 115 tys. zł. Sprawą zajęła się już łomżyńska prokuratura.


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0