Hokus Pokus Czary Mary Twój Instruktor to Twój „Stary”-Live 22 września 2021 o 20:30

Hokus Pokus, czary mary, twój instruktor to twój stary, czy Harry Potter będzie nawiedzał nocą przerażonych i zbuntowanych nastolatków z wizją szkolenia u tatusia lub mamusi, a może stanie się koszmarem właścicieli OSK przestraszonych wizją utraty znacznej części kursantów?

A na poważnie: w środę 22 września w programie Porozmawiajmy o Branży zastanowimy się czy propozycja umożliwienia rodzicom prowadzenia szkolenia z własnymi dziećmi jest szansą, czy zagrożeniem dla poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i ośrodków szkolenia kierowców? 

Rozwiązanie to jest od lat znane, dopuszczone i praktykowane w państwach o nieporównywalnie wyższym poziomie bezpieczeństwa na drogach, o którym możemy tylko marzyć w Polsce. Przeanalizujemy jakie wymagania muszą spełnić rodzice i pojazdy, aby szkolić swoje dzieci w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Stanach Zjednoczonych. I zapytamy Was oraz naszych gości czy rozwiązania z bezpiecznych na drogach i społecznie odpowiedzialnych krajów da się skutecznie wprowadzić w Polsce.

Ale jako Szkoła-Jazdy TV przyjrzymy się problemowi także z punktu widzenia ośrodków szkolenia kierowców. Już pobieżna analiza sytuacji w krajach, w których to rozwiązanie jest dopuszczone i praktykowane wskazuje, że może ono stanowić ciekawe uzupełnienie oferty:

  • przeszkolenie rodziców tak aby byli wyposażeni w kompetencje niezbędne do merytorycznego i bezpiecznego szkolenia swoich pociech, 
  • nadzór nad procesem i skutecznością szkolenia, 
  • wynajem pojazdów, 
  • a nawet szansa na pozyskanie nowych pracowników!

Na dodatek fakt, że oferta ma wymiar elitarny i jest adresowana do zdeterminowanych klientów, cena za taką usługę może być naprawdę wysoka. 

Przyjrzymy się pakietom ubezpieczeniowym oraz innym formalnym wymaganiom, które musi spełnić kandydat na kierowcę, jego rodzic oraz nadzorująca szkoła jazdy przed przystąpieniem do szkolenia. I razem z Wami poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy jako społeczeństwo i środowisko branżowe jesteśmy gotowi do wprowadzenia tak awangardowego pomysłu.

Serdecznie zapraszamy w środę 22 września o godzinie 20.30, transmisja na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach na Facebooku i Youtube.