140 km/h : 2 = min. 70 m - taki rezultat obliczeń wynika z przepisów u naszych sąsiadów zza Odry. O co chodzi? Chodzi o bezpieczny odstęp wg zasady "halber Tacho" (połowa licznika). Przy prędkości np. 140 km/h bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu powinien wynosić min. 70 metrów, przy 100 km/h - 50 m. Proste, prawda?

Wśród krajów europejskich, których przepisy określają minimalny odstęp, jest to chyba metoda najprostsza, a jej stosowanie (oprócz metody "na oko") znacznie ułatwiają słupki drogowe rozmieszczone co 100 metrów.

Może w trakcie prac nad przepisami dotyczącymi obowiązku zachowania bezpiecznego odstępu warto skorzystać z rozwiązań stosowanych i sprawdzonych w innych krajach?
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0