Gościnna Łódź. Gospodarze poza podium [zdjęcia]

Zwycięzcą 18 edycji ogólnopolskiego konkursu „Instruktor Roku”, który odbył się 23 i 24 czerwca w Łodzi, został Sebastian Wróblewski z Krakowa. Tuż za nim uplasował się Jarosław Kliś (Katowice). Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Tomasz Pośledni (Wrocław).

W zawodach wzięło udział 35 instruktorów z całej Polski, w tym 28 mężczyzn i siedem kobiet.  Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w pięciu konkurencjach. Pierwsza z nich odbyła się w piątek. Był to test ze znajomości przepisów drogowego, prowadzony na egzaminie wewnętrznym firmy e-kierowca. Podczas drugiego dnia zawodów zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak próba stewarda, slalom, parkowanie równoległe z lewej strony oraz – najbardziej widowiskowe – hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu. Wszystkie zadania trzeba było wykonać z instruktorskiego fotela.

W klasyfikacji generalnej zawodów najlepszy okazał się Sebastian Wróblewski z Krakowa. Tuż za nim uplasował się Jarosław Kliś (Katowice). Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Tomasz Pośledni (Wrocław). Organizatorzy konkursu wręczyli także nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji. Z testem znajomości przepisów ruchu drogowego najlepiej poradziła sobie Elżbieta Mularska (Skierniewice), próbą stewarda – Tomasz Zimnoch (Białystok), hamowaniem – Tomasz Pośledni (Wrocław), parkowaniem równoległym – Zbigniew Hyży (Piotrków Trybunalski), slalomem – Adam Pańczyk (Łódź).

Ponadto rozdano także nagrody dla najlepszej zawodniczki (Anna Kowalska-Kliś, Katowice), najlepszego seniora (Stanisław Święcicki, Wrocław) oraz juniora (Paweł Szczerbik, Szczecin). Z kolei w klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła Łódź (Bartosz Krajewski, Kajetan Kołodziejczak).

Impreza odbyła się 23 i 24 czerwca w łódzkim hotelu Borowiecki oraz na przyległym do niego terenie. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców „Autos Łódź”, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Jednym ze sponsorów tegorocznego konkursu „Instruktor Roku” była firma e-kierowca.

Jakub Ziębka

 

1 komentarz do “Gościnna Łódź. Gospodarze poza podium [zdjęcia]”

  1. Pingback: วิ่งแล้วคันยิบๆ

Dodaj komentarz