Google Maps testuje nową funkcjonalność – system ostrzegania o fotoradarach

Od niedawna na terenie naszego kraju testowana jest nowa wersja Google Maps, która posiada funkcję ostrzegania kierowców o fotoradarach na drodze.

Równolegle w testach bierze udział obszar Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Niestety póki co z beta wersji może korzystać tylko niewielkie grono testerów.

  • Poza informacją o fotoradarach nowa wersja Google Maps poinformuje nas także głosowo o korkach, stłuczkach oraz wypadkach na naszej trasie.

Z nieoficjalnych źródeł można się dowiedzieć, że w nowej wersji aplikacji fotoradary możemy znaleźć przeglądając mapę, a podczas jazdy aplikacja ostrzega o bliskości fotoradaru odpowiednim dźwiękiem.

Testy aplikacji mają trwać jeszcze przez kilka miesięcy. Nie wiadomo kiedy finalnie aplikacja będzie dostępna dla kierowców poruszających się po polskich drogach. Nie wiadomo czy w ogóle będzie dostępna.

W niektórych krajach nowa funkcja będzie niedostępna ze względu na obowiązujące prawo. Szwajcaria, Macedonia, Turcja oraz Cypr – w tych krajach korzystanie z jakichkolwiek urządzeń czy aplikacji, które ostrzegają przed fotoradarami jest nielegalne.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.