Google Maps testuje nową funkcjonalność – system ostrzegania o fotoradarach

Od niedawna na terenie naszego kraju testowana jest nowa wersja Google Maps, która posiada funkcję ostrzegania kierowców o fotoradarach na drodze.

Równolegle w testach bierze udział obszar Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Niestety póki co z beta wersji może korzystać tylko niewielkie grono testerów.

  • Poza informacją o fotoradarach nowa wersja Google Maps poinformuje nas także głosowo o korkach, stłuczkach oraz wypadkach na naszej trasie.

Z nieoficjalnych źródeł można się dowiedzieć, że w nowej wersji aplikacji fotoradary możemy znaleźć przeglądając mapę, a podczas jazdy aplikacja ostrzega o bliskości fotoradaru odpowiednim dźwiękiem.

Testy aplikacji mają trwać jeszcze przez kilka miesięcy. Nie wiadomo kiedy finalnie aplikacja będzie dostępna dla kierowców poruszających się po polskich drogach. Nie wiadomo czy w ogóle będzie dostępna.

W niektórych krajach nowa funkcja będzie niedostępna ze względu na obowiązujące prawo. Szwajcaria, Macedonia, Turcja oraz Cypr – w tych krajach korzystanie z jakichkolwiek urządzeń czy aplikacji, które ostrzegają przed fotoradarami jest nielegalne.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.