Gdańsk najbardziej przyjaznym miastem dla kierowców

Wśród miast powyżej 300 000 mieszkańców stolica województwa pomorskiego wyprzedziła Kraków, a na trzecim miejscu znalazły się ex-aequo: Szczecin i Bydgoszcz. 

W zestawieniu miast najbardziej przyjaznych kierowcom, Warszawa znalazła się poza podium. Kategorię miast powyżej 300 000 mieszkańców zamykają Poznań i Wrocław zdobywając 34 punkty, podczas gdy zwycięski Gdańsk otrzymał ich 50. Wśród miast poniżej 300 000 mieszkańców zwyciężył Sosnowiec, przed Częstochową i Gliwicami. Najgorzej wypadły Białystok i Gdynia. W rankingu przygotowanym przez serwis Oponeo Gdańsk wygrywa trzeci raz z rzędu. Autorzy rankingu biorą pod uwagę szereg czynników wpływających na komfort jazdy kierowców. Należą do nich: płynność i szybkość ruchu, liczba wypadków i kolizji, infrastruktura parkingowa, a także wysokość opłat za postój w strefach płatnego parkowania, ceny paliw i dostępność stacji ładowania pojazdów elektrycznych.