Intersection Priority Management to opracowane przez Forda rozwiązanie mające usprawnić ruch na skrzyżowaniach, dzięki skutecznemu wykorzystaniu technologii komunikacji vehicle-to-vehicle.

Gdy dwa pojazdy zbliżają się do skrzyżowania, system sugeruje kierowcy wybranie optymalnej prędkości umożliwiającej  bezpieczne przejechanie przez skrzyżowanie bez zatrzymywania się. System analizuje prędkość pozostałych pojazdów i w czasie rzeczywistym koryguje wartość podpowiadanej szybkości.
Opracowany system jest w tej chwili przeznaczony dla samochodów prowadzonych przez kierowcę, choć perspektywiczne myślenie twórców zakłada wykorzystanie go w samochodach autonomicznych. Czy sygnalizacja świetlna stanie się zbędna? 

Według producenta, idealne działanie systemu umożliwi:

  • oszczędność czasu i paliwa

  • zmniejszenie ilości kolizji na skrzyżowaniach aż o 6o%.


https://youtu.be/CfAFtNAoaPA
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0