Francja: w 2018 po wprowadzeniu limitu prędkości 8o km/h na drogach zginęło najmniej osób

Obniżenie limitu prędkości do 80 km/ h sprawiło, że w roku 2018 zginęło we Francji na drogach najmniej osób w historii.

  • Według prognozowanych danych (dokładne zostaną podane w lutym, ponieważ we Francji- podobnie jak w Polsce- do ofiar śmiertelnych w wyniku wypadków komunikacyjnych zalicza się osoby, które zmarły w okresie do 30 dni od zdarzenia) we Francji w 2018 zginęło 3259 osób.
  • To ponad 5% mniej niż w 2017 i o 0,3 % mniej niż w dotychczas  najbezpieczniejszym na francuskich drogach 2013.
  • Dodatkowo, zebrane precyzyjne dane wskazują, że prędkość na drogach spadła o 3,9 km/h po 1 lipca, gdy zaczął obowiązywać nowy limit.

W związku z tym, że limit prędkości zaczął obowiązywać  1 lipca 2018,  prognozowane dane na rok 2019 są jeszcze bardziej obiecujące. 

Wasze komentarze (1)

  1. Mam pomysla ! zwiekszyc dlugosc czerwonego swiatla na skrzyzowaniach 10 krotnie a zielone skracac az do wyeliminowania calkowitego i obserwowac ilosc wypadków na skrzyzowaniach napewno sie zmiejszy. szybkosć mniejsza to bezpieczniej, az do idealu gdzie samochod stoi w garazu zamkniety na 3 kłodki.prosty sposób na likwidacje wypadków drogowych

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.