Od minionej soboty, 26.10.2019 hulajnogi elektryczne oficjalnie już trafiły do kodeksu drogowego. Po analizie wysokości kar śmiało można stwierdzić, że wybryki na e-sprzęcie nie będą się opłacać.

  • Elektryczną hulajnoga we Francji to już środek lokomocji, którego obowiązują określone przepisy.
  • Elektryczną hulajnogą można będzie się poruszać jedynie ścieżkami rowerowymi i specjalnie wyznaczonymi do tego ,,zielonymi ścieżkami".
  • Za jazdę po jezdni elektryczną hulajnogą będzie groził mandat 135 euro.
Elektryczną hulajnogą będzie można jechać jezdnią, ale pod warunkiem, że panuje na niej ograniczenie prędkości do 50km/h. Najsurowsze kary dotkną recydywy - od 1500 do 3000 euro.

Użytkownikiem elektrycznej hulajnogi będzie mogła być osoba, która ukończyła 12 lat. Kierujący elektryczną hulajnogą powinien mieć na sobie kamizelkę odblaskową oraz kask. Jeśli chodzi o samo wyposażenie hulajnogi to aby została ona dopuszczona do ruchu będzie musiała posiadać hamulce, klakson, przednie i tylne światła pozycyjne. Kierujący e-hulajnogą nie będzie mógł używać słuchawek podczas jazdy.

Największy rygor w stolicy Francji. Tylko w samym Paryżu jest około 15 tysięcy elektrycznych hulajnóg. Miasto wprowadziło zakaz parkowania tego rodzaju urządzeń na chodnikach oraz ograniczenie prędkości dla tych pojazdów do 20km/h.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0