Fotoradary nie dla straży miejskiej

fotoradar

Stowarzyszenie Bezprawiu i Korupcji Stop: straż miejska nie powinna używać radarów, bo nie mają takich uprawnień.

Zdaniem stowarzyszenia prawo do używania przyrządów kontrolno-pomiarowych ma tylko policja. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym upoważnia strażników gminnych do używania „urządzeń samoczynnie ujawniających i rejestrujących naruszenie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami”. A urządzenie to nie to samo co przyrząd. Zdaniem stowarzyszenia, strażnicy mogą używać jedynie kamer zawieszonych nad skrzyżowaniami (które rejestrują na przykład samochody przejeżdżające na czerwonym świetle), ale nie fotoradary. Z interpretacją przepisów przygotowanych przez stowarzyszenie zgadza się Główny Urząd Miar. Innego zdania jest Ministerstwo Infrastruktury, które stoi na stanowisku, że słowa „przyrząd” i „urządzenie” można używać zamiennie.

mur za „DGP”

 

2 komentarze do “Fotoradary nie dla straży miejskiej”

  1. Pingback: แทงมวยออนไลน์

  2. Pingback: find here

Dodaj komentarz