Test oceny zagrożeń został zaprojektowany aby ocenić twoje reakcje na rozwijającą się sytuację niebezpieczną, którą możesz napotkać w czasie jazdy. Masz przed sobą widok z drogi z pojazdu. Wyobraź sobie, że jedziesz tą drogą, podczas egzaminu film będzie odtwarzany właśnie w taki sposób. Test składa się z 14 filmów: 13 zawiera jedną niebezpieczną sytuację, 1 film zawiera dwie.

WEJDŹ TUTAJ i obejrzyj film egzaminacyjny

TŁUMACZENIE INSTRUKCJI

"Kliknij" gdy dostrzeżesz niebezpieczny rozwój sytuacji drogowej.  To zdarzenie, które spowoduje, że podejmiesz jakieś działanie, np. zmianę prędkości lub kierunku jazdy. Pojawienie się czerwonej flagi na dole oznacza, że Twoje "kliknięcie" zostało zarejestrowane. Możesz otrzymać do 5 punktów za dostrzeżenie każdej niebezpiecznie rozwijającej się sytuacji: im wcześniej zareagujesz, tym więcej punktów uzyskasz), ale nie obawiaj się: nie stracisz punktów za kliknięcie w innych sytuacjach, nawet gdy nie rozwiną się one jako niebezpieczne. Nie klikaj jednak wszystkiego oraz nie klikaj w rytmicznie modelowy sposób, bo zobaczysz następującą wiadomość: zareagowałeś na film w niewłaściwy sposób. Otrzymujesz 0 punktów za ten film. 

Obejrzyjmy film jeszcze raz: tym razem, zaznaczyliśmy rzeczy, których powinieneś być świadomy. Żółtym okręgiem zaznaczyliśmy potencjalne niebezpieczeństwo, którego powinieneś być świadomy, ale nie są to zdarzenia, które rozwijają się w sytuację niebezpieczną, więc nie podejmujesz tutaj działania.  Za reakcję tutaj nie otrzymasz punktu. Czerwony okręg to niebezpiecznie rozwijająca się sytuacja, w której musisz podjąć odpowiednie działanie. W zależności od chwili, w której podejmiesz działanie otrzymasz od 5 do 1 punktu.

Skoncentruj się więc i zaznacz, gdy musisz podjąć działanie.

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0