Fakty OSK – W drodze po doświadczenie- policyjna prelekcja

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz aktualnie obowiązujące przepisy były treścią prelekcji zorganizowanej w liceum ogólnokształcącym w Psarach.

Policjanci omówili z młodzieżą kwestię odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowanie na drogach. Jednym z punktów, na którym funkcjonariusze zatrzymali się na dłużej była brawura i brak wyobraźni za kierownicą, których skutkiem są najbardziej tragiczne wypadki drogowe. Wybór zagadnień był nieprzypadkowy. Uczniowie ostatnich klas liceów to często osoby, które już nabyły lub niedługo nabędą uprawnienia do kierowania pojazdami. Natomiast w związku ze statystykami wypadków drogowych, policjanci akcentowali także odpowiedzialność pieszych za własne bezpieczeństwo oraz omówili zasady bezpiecznego korzystania z coraz popularniejszych wśród młodzieży urządzeń transportu osobistego.