Fakty OSK – Problemy na granicy z Białorusią. Komunikat MSWIA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze.

Decyzja podjęta 21 lutego jest odpowiedzią na restrykcje nałożone przez reżimowe władze białoruskie na polskich przewoźników ograniczające możliwość przekroczenia granicy białorusko-litewskiej oraz białorusko-łotewskiej. Zawieszenie ruchu wprowadzone na mocy decyzji ministra Mariusza Kamińskiego obowiązuje od 21 lutego od godziny 19 do czasu zniesienia przez białoruskie władze blokady jednostronnie nałożonej na polskie firmy transportowe. Białoruscy przewoźnicy muszą teraz kierować się na Białoruś przez Litwę i Łotwę. Ograniczenie nie obejmuje ruchu osobowego na przejściu granicznym w Terespolu.