Fakty OSK – Dzień Edukacji dla Bezpieczeństwa na Polskich Drogach

Dzień 25 maja ma szansę stać się świętem całej branży szkolenia kierowców. Już teraz możecie poprzeć wniosek w tej sprawie.

Inicjatorem ustanowienia Dnia Edukacji Dla Bezpieczeństwa na Polskich Drogach są Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców. 25 maja to nieprzypadkowa data w kalendarzu. W tym dniu, w 1995 roku zawody instruktor nauki jazdy i instruktor techniki jazdy zostały wpisane do klasyfikacji zawodów i specjalności. Inicjatorzy wystąpili już do 90 podmiotów z prośbą o poparcie wniosku, który zostanie złożony w Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Poparcie wniosku można wysłać na adres e-mail widoczny na pasku:
[email protected]