Czy i kto jest gotowy w Polsce na elektryki?

Komisja Europejska postanowiła, że od 2035 roku na obszarze krajów członkowskich Unii Europejskiej rejestrowane nowe samochody nie będą mogły emitować związków węgla. Czy Polska i polscy kierowcy są do tej rewolucji przygotowani…?

Zmiany oznaczają, że nowe auta będą napędzane jedynie silnikami elektrycznymi lub wodorowymi. Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego twierdzi, że portfele polskich klientów nie nadążają za wzrostem cen pojazdów, także tych spalinowych i nie tylko nowych. W wypowiedzi dla radia TOK FM Drzewiecki stwierdził, że zainteresowanie nowszymi autami będzie się zmniejszało na rzecz pojazdów używanych, których ceny także są coraz wyższe. A sam prąd? Ten najbardziej opłaca się kierowcom mającym w domu do dyspozycji prąd z fotowoltaiki lub tym, którzy poruszając się autami służbowymi mogą ładować je w firmie…