Fakty OSK – Bezpieczeństwo pieszych priorytetem podlaskiej policji

180 funkcjonariuszy drogówki w województwie podlaskim objęło nadzorem przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz odcinki dróg, na których doszło do najbardziej niebezpiecznych wypadków z udziałem pieszych.

Policjanci sprawdzali zachowanie kierowców wobec pieszych, ale także to jak piesi dbają o własne bezpieczeństwo. Policjanci ujawnili 1090 wykroczeń, a w tym 340 popełnili piesi. Zatrzymanych do kontroli zostało 252 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/ godz. U trzech kierowców kontrola trzeźwości zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy… I to wszystko w czasie jednego weekendu. Działania podlaskiej policji wpisują się w ogólnopolską akcję pod nazwą Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. To właśnie piesi są najbardziej narażeni na skutki wypadków.