Fakty OSK 31.08.2022 – Australia ogranicza dostęp do superaut

Rząd Australii Południowej zapowiada wprowadzenie dodatkowej kategorii prawa jazdy dla kierowców poruszających się supersamochodami.

Nowe prawo jazdy ma obowiązywać kierowców chcących kierować, jak wskazuje projekt, elitarnymi supersamochodami o dużej mocy. Specjalna kategoria prawa jazdy ma uświadomić obywatelom odpowiedzialność wynikającą z kierowania pojazdem o wyjątkowej mocy i nabyć odpowiednie umiejętności. Dodatkowo, na drogach publicznych kierowcy supersamochodów będą mieli zakaz wyłączania systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę. Plany i prace rządu są następstwem wypadku do którego doszło w Adelajdzie. Rozpędzone Lamborghini, nad którym panowanie stracił niedoświadczony kierowca, wjechało na chodnik i potrąciło dwie nastolatki. Jedna z nich zmarła.