150 km/ godz. w ścianę: ku przestrodze

Francuscy youtuberzy przeprowadzili ekstremalny crash test: uderzyli BMW rozpędzonym do 150 km/ godz. w betonową ścianę. Skala zniszczenia pojazdu daje do myślenia…

i oby przemawiała do wyobraźni. Aby zapewnić bezpieczeństwo, eksperyment został przeprowadzony na wynajętym pasie startowym lotniska. 72 betonowe bloki, w które uderzył samochód ważyły łącznie 86 ton. Całe zdarzenie filmowało kilka kamer, w tym kamera wirtualnej rzeczywistości umieszczona w miejscu, w którym zwykle znajduje się głowa kierowcy…. Po zderzeniu jako tako wyglądał jedynie bagażnik, a siła uderzenia była tak potężna, że poważnie naruszona została struktura betonowej ściany. Podobny test wykonany został 6 lat temu w Wielkiej Brytanii – rozpędzony do 200 km/ godz. Ford Focus uderzył w blok betonu. Focus to hatchback, więc z pojazdu nie został nawet bagażnik…