Fakty OSK 30.06.2021 – “Mój elektryk”

elektryczny samochód

Rusza nowy program dopłat do samochodów elektrycznych.

Pół miliarda złotych – taką kwotę przeznaczy rząd na program „Mój elektryk”. Realizacja kolejnej już strategii ma za zadanie popularyzować pojazdy elektryczne na naszych drogach. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dopłaci do pojazdów zasilanych prądem oraz napędzanych wodorem. Program skierowany jest do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. To osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy indywidualni, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne. Dofinansowanie będzie dotyczyło nie tylko kupna, ale także leasingu. Realizacja programu przewidziana jest na lata 2021-2026