Fakty OSK 30.03.2021-Zdrowe podejście

Szkolenie teoretyczne i praktyczne w OSK - Stanowisko GIS

Prowadzisz? A jak zdrowie?
Wkrótce takie pytania mogą stać się standardem, bo Unia zamierza przyjrzeć się bliżej kondycji zdrowotnej kierowców.

Europejska Rada Bezpieczeństwa w Transporcie (ETSC) chce sprawdzić, jak duży jest wpływ zdrowia kierowcy na wypadki. Unia Europejska zapowiada zaostrzenie wymagań dotyczących zdrowia kierujących. Według planu wszystkie badania lekarskie kierowców na terenie państw Wspólnoty mają być ujednolicone.
Badania okresowe będą przechodzili wszyscy bez względu na wiek.
Prace nad zmianami w prawie rozpoczną się w przyszłym roku.
Według informacji portalu AUTOKULT badania przeprowadzone w Finlandii wykazały, że do 16 proc. wypadków dochodzi z powodu złego stanu zdrowia kierowców. Najczęściej jest to niewydolność krążeniowo-naczyniowa.
W Polsce nie prowadzi się podobnych statystyk.