Fakty OSK 30.03.2021-Hybryda nad kanałem

Stacje Kontroli Pojazdów i warsztaty w Polsce w większości nie są przygotowane do przeglądu i napraw aut elektrycznych – alarmuje Rzeczpospolita. Praca przy tego typu samochodach stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia.

Naprawa tego typu pojazdów wymaga specjalnych uprawnień – przypomina dziennik.
Mechanik bądź diagnosta musi mieć uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich . Ponadto do pracy przy samochodzie elektrycznym trzeba się odpowiednio przygotować. Mechanik-diagnosta powinien mieć na sobie izolujący strój ochronny a nawet kask, jak ma to miejsce podczas prac przy wysokich napięciach.

Równocześnie nie ma odpowiednich regulacji prawnych, dotyczących warunków pracy i bezpieczeństwa w warsztatach obsługujących elektryczne auta.
Badania techniczne odbywają się według dotychczasowych procedur.