Zmian nie będzie. Nie ma możliwości obniżenia wieku dla kandydatów na prawo jazdy kat. B – informuje ministerstwo infrastruktury. To odpowiedź na poselską interpelację w sprawie 17-latków.

Zmian w przepisach nie będzie, bo – tu cytat - „ograniczeniem jest przyjęty stan prawny, który jednocześnie umożliwia zdobycie uprawnień na pojazdy przed ukończeniem 18 roku życia. Chodzi o kategorie AM I B1 – wyjaśnia wiceminister Rafał Weber i dodaje, że "Ministerstwo Infrastruktury nie prowadzi prac zmierzających do obniżenia minimalnego wieku kandydatów na kierowców kategorii B oraz nie zamierza zmieniać przepisów w tym zakresie w przyszłości. O to, czy 17-latkowie będą mogli zdobywać uprawnienia kierowców pytał poseł Andrzej Kosztowniak, który tłumaczył, że do jego biura poselskiego trafia wiele pytań w tej sprawie.

Witek Bąk felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0