Fakty OSK 29.09.2021 – Elektryczna Norwegia

Norwegowie wyprzedzają Europę i świat. Skok w elektryczną przyszłość deklarowali na rok 2025, ale wszystko wskazuje na to, że od rewolucji dzielą nas nie lata, a miesiące.

Norwegia zwiększa prędkość na ostatniej prostej. Sprzedaż pojazdów z napędem elektrycznym przyspiesza. Producenci informują, że pełna elektryfikacja nastąpi szybciej niż w planowanym roku 2025. Norwegowie są zainteresowani zielonym transportem nie tylko z powodu proekologicznych postaw, ale także z uwagi na preferencyjne warunki nabycia pojazdu oraz ulgi podatkowe. To wszystko przekłada się na spadek zainteresowania autami z tradycyjnym napędem. W roku bieżącym zaledwie 5 % nowych samochodów to auta z silnikami spalinowymi, a najlepiej sprzedającym się modelem w Norwegii jest Tesla Model 3.