Fakty OSK 28.09.2022 – To przez warunki pracy brakuje kierowców

Międzynarodowa Organizacja Pracowników Branży Transportowej uważa, że warunki pracy proponowane kierowcom zniechęcają do podjęcia pracy i są jednym z powodów kryzysu zatrudnienia.

Wnioski zawarte w raporcie pod tytułem “Parkingowa wizyta w Madrycie potwierdzają niedobór przyzwoitych miejsc pracy, a nie kierowców” powstały w oparciu o rozmowy z kierowcami zawodowymi. Kierowcy wskazują na dramatycznie niskie warunki sanitarne i poziom bezpieczeństwa na parkingach. Kwestią wymagającą natychmiastowego uregulowania są warunki zatrudnienia i wypłacania wynagrodzeń. Kierowcy skarżą się także na to, że wiele firm ignoruje zapisy Pakietu Mobilności – szczególnie przepis gwarantujący powrót do domu raz na cztery tygodnie. Przewoźnicy ignorują także zakaz 45 godzinnego odpoczynku w kabinach.