Fakty OSK 28.07.2022 – WORD Białystok zaprasza seniorów

Warsztaty adresowane do starszych kierowców mają podnieść ich umiejętności prowadzenia pojazdów.

Uczestnikiem szkolenia może zostać każdy kierowca, który ukończył pięćdziesiąty rok życia oraz posiada prawo jazdy kategorii B. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani wykładowcy WORD oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Program szkolenia teoretycznego obejmuje zaznajomienie uczestników z aktualnymi przepisami ruchu drogowego, a także czynnikami zagrożenia na drodze oraz metodami radzenia sobie z takimi sytuacjami. Część praktyczna obejmuje trening wychodzenia z poślizgu, hamowania z ominięciem przeszkody oraz praktyczne zasady ekojazdy w mieście. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca, więc pozostało dosłownie kilka dni.