Fakty OSK 28.07.2022 – Kamery nową bronią rowerzystów?

Kamera umieszczona w jednej obudowie i zintegrowana z radarem oraz tylną lampą ma zapewnić rowerzyście nagranie-dowód w przypadku sporu z kierowcą, który wyprzedza bez zachowania bezpiecznej odległości.

Gdy do jadącego rowerzysty zbliża się z tyłu samochód, radar przekazuje na ekran smartfona informację o odległości oraz prędkości pojazdu. Kolor czerwony oznacza niebezpieczeństwo. Radar może zmierzyć prędkość i odległość kilku pojazdów jadących z tyłu. Jednocześnie radar przekazuje informację zakazującą rowerzyście wykonania skrętu w lewo lub zbliżania się do lewej krawędzi jezdni. Przyszłość pokaże, czy innowacja stanie się bronią rowerzystów w konflikcie z kierowcami, urządzeniem wspomagającym bezpieczną jazdę, a może niebezpiecznym rozpraszaczem uwagi…