Fakty OSK 28.04.2022 – Nowy wygląd radiowozów

Lepsze oświetlenie i widoczność oraz dodatkowe elementy graficzne- to wszystko ma sprawić, że policyjne pojazdy będą skuteczne jak nigdy dotąd.

Dzisiaj w Kielcach, podczas drugiego dnia targów Polsecure radiowozy w nowej szacie zostały pierwszy raz zaprezentowane publicznie. Komenda Główna Policji zapowiadała, że zmiany będą radykalne, a przede wszystkim bardzo widoczne. Trzy razy więcej ostrzegawczych sygnałów błyskowych- dzięki 30 lampom LED. Zmianie ulegną też elementy oznakowania: na pojazdach umieszczone zostaną fluorescencyjne pasy w kolorze żółto-zielonym. Podobnej zmianie poddane zostaną policyjne motocykle. Wszystkie nowe radiowozy wprowadzane do służby będą już oznakowane zgodnie z nowymi zasadami. Wygląd starszych pojazdów będzie stopniowo modernizowany.