Fakty OSK 26.10.2022 – Stacja ładowania co 60 km

Parlament europejski poparł rozwiązanie zakładające, że na głównych drogach Unii stacje do ładowania samochodów elektrycznych będą rozmieszczone w odległości nie większej niż 60 kilometrów.

Ale to nie wszystko – miasta oraz drogi drugorzędne mają także zostać pokryte gęstą siecią ładowarek. Kraje członkowskie, które przyjmą projekt, zrealizują go bardzo szybko – do 2025 roku. Parlament Europejski zamierza postawić szczególnie ambitne cele przed tymi krajami, w których brak stacji ładowania jest przeszkodą w rozwoju elektromobilności. To przede wszystkim państwa Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska. Chodzi o to, aby rozwój infrastruktury nie tylko dotrzymywał kroku rosnącej liczbie samochodów elektrycznych, ale aby wręcz promował postęp elektromobilności.