Fakty OSK 24.08.2022 – Wzrost sprzedaży mikrosamochodów we Francji

O 30% wzrosła w 2021 roku we Francji sprzedaż mikrosamochodów. Do prowadzenia tych pojazdów nie jest potrzebne prawo jazdy kategorii B.

Francja jest liderem rynku mikrosamochodów, które nad Sekwaną znalazły rok temu 22 000 nabywców. Wzrost notowany jest również w innych krajach europejskich, w których dotychczas pojazdy te nie były popularne. Zdaniem ekspertów trend wynika z wprowadzenia do mikrosamochodów silników elektrycznych oraz mody na mikrusy wśród nastolatków. Samochody oferowane są w rozmaitych tonacjach kolorystycznych oraz… mają dobre parametry sprzętu do słuchania muzyki. Liderem rynku jest Citroen, a nad nowymi modelami intensywnie pracują Peugeot, Fiat i Opel. Co ciekawe, we Francji poruszanie się tymi pojazdami nie jest wolną amerykanką. Trzeba zdać test wiedzy oraz odbyć ośmiodniowe szkolenie praktyczne (po dwie godziny dziennie) w lokalnym ośrodku szkolenia kierowców.