Fakty OSK 23.06.2022 – Tysiące pojazdów wycofanych z ruchu

Ponad 10 tysięcy zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów ciężarowych i autobusów. Ponad 3,5 tysiąca pojazdów całkowicie wycofanych z ruchu z powodu fatalnego stanu technicznego.

To wszystko w wyniku interwencji funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Niestety w ostatnich latach liczba nieprawidłowości wykrywanych w wyniku kontroli właściwie się nie zmniejsza. Właśnie z tego powodu stan techniczny pojazdów wciąż znajduje się w centrum zainteresowania inspektorów. Najczęściej stwierdzane są usterki i awarie układu hamulcowego, oświetlenia, stanu ogumienia, zawieszenia i instalacji elektrycznej. Jednocześnie warto zauważyć nieustannie rosnący potencjał kontrolny ITD. Na jej wyposażeniu znajdują się obecnie Mobilne Jednostki Diagnostyczne, które umożliwiają przeprowadzenie na drodze kompleksowej kontroli pojazdu. A swoją drogą ciekawe, jak wyglądałaby liczba wycofanych pojazdów osobowych, gdyby kontrole były prowadzone równie intensywnie…?