Fakty OSK 23.06.2021 – Mały odstęp, duży problem

Po 1 czerwca zbyt mały odstęp to duże problemy. Kierowcy są pełni obaw.

1-go czerwca weszły nowe regulacje, które mają przywrócić równowagę na drodze. Nie brakuje jednak i takich, którzy zmianę przepisów będą mogli wykorzystać…
Jak donosi serwis Autokult, pojawiły się głosy kierowców, którzy obawiają się wykorzystania przepisów na swoją niekorzyść. Chodzi o regulacje, które wymuszają konkretną odległość na autostradzie. Teraz wystarczy mieć kamerę z tyłu pojazdu i celowo gwałtownie wyhamować, aby znacznie zmniejszyć odstęp między pojazdem jadącym z tyłu. Potem można wyciąć fragment filmu, na którym widać, że odległość nie jest dostateczna i przesłać film Policji.
Na ile obawy są słuszne? Trudno to jednoznacznie określić, gdyż na statystyki i komentarze Policji jeszcze za wcześnie.