Fakty OSK 23.06.2021 – Kupić, czy wynająć?

Co zamiast samochodu na własność? Czy młodzi chcą kupować auta?

“Jaki samochód kupić jako pierwszy – to pytanie zaczyna tracić na aktualności. Młodzi kierowcy coraz częściej pytają, gdzie wynająć samochód, a nie gdzie i jaki kupić. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów informuje, że 69% procent młodych Polaków wielokrotnie skorzystało z oferty krótkoterminowego najmu samochodu. 25 procent pytanych deklaruje, że skorzystało z wynajmu przynajmniej raz. To nowy trend. Ludzie zaczynają coraz rzadziej myśleć o zakupie samochodu. Regularnie z wynajmu korzysta prawie 10 procent badanych.
Bardzo istotne z punktu widzenia klienta są szybkość realizacji i łatwość wynajmu pojazdu. To po prostu wygodne. Polacy są w światowej awangardzie. Globalna średnia wynajmu to 43 procent.