Fakty OSK 02.03.2022 – Tomasz Matuszewski mówi: DOŚĆ

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Zastępca Dyrektora WORD-u Warszawa uważa, że zmiana systemu szkolenia i egzaminowania jest w Polsce potrzebna jak tlen do oddychania.
W obszernej wypowiedzi udzielonej Łukaszowi Zboralskiemu z portalu brd24.pl, Tomasz Matuszewski wyraźnie daje do zrozumienia, że konstrukcja pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy ma wpływ na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego. Według Matuszewskiego czas sprzyja zmianom, ponieważ skandal z błędnymi pytaniami egzaminacyjnymi uświadomił problem szerokiej opinii publicznej, a nie tylko wąskiemu gronu ekspertów. Warto podążać w kierunku od lat praktykowanym w Wielkiej Brytanii, gdzie podczas egzaminu sprawdzana jest zarówno wiedza teoretyczna, jak i postawa na drodze- przewidywanie ryzyka i zagrożeń. Trzeba koniecznie zdobyć się na odwagę i właśnie tej Tomasz Matuszewski życzy nowemu przewodniczącemu ministerialnej komisji ds. pytań egzaminacyjnych oraz nowej dyrektor Departamentu Transportu Drogowego.