Fakty OSK 02.03.2022 – Orlen i Lotos uspokajają

Przedstawiciele polskiego przemysłu paliwowego błyskawicznie zareagowali na plotki o zagrożeniu płynności dostaw na stacje.
W codziennych komunikatach spółki paliwowe PKN Orlen, Lotos oraz PERN apelują do klientów o rozsądek i uspokajają. Płynność dostaw jest zapewniona, a paliwa na stacjach nie zabraknie. Przedstawiciele koncernów podkreślają, że Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca i różnorodnymi źródłami dostaw ropy naftowej. PKN Orlen informuje, że wywiązuje się i nadal wywiązywać będzie z zapisów długoterminowych kontraktów z odbiorcami w Czechach i na Litwie. Eksperci obserwujący rosyjskie kampanie dezinformacji wskazują także, że ewentualna panika na stacjach jest przede wszystkim w interesie Rosji. Prezes PKN Orlen ostrzega, że spółka w trybie natychmiastowym rozwiąże umowę ze stacją i każdym innym odbiorcą paliw, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw.