Fakty OSK 23.02.2022 – OC i AC dla OSK

Uzyskanie wypłaty odszkodowania z tytułu szkody spowodowanej gwałtownymi wydarzeniami pogodowymi wcale nie jest oczywiste i bezproblemowe. Warto mieć to na uwadze wyruszając na zajęcia praktyczne z kursantem.
Każdy samochód w Polsce musi mieć ubezpieczenie OC, które jednak… nie chroni przed skutkami niebezpiecznych zdarzeń pogodowych. Chyba, że szkody wynikają z zaniedbań służb drogowych lub zarządców terenu. Warto także pamiętać, że nie każde AC zapewni nam wypłatę za zniszczenie pojazdu, np. przez burzę. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, ale niektóre polisy zawierają zapis o wyłączeniu skutków zdarzeń meteorologicznych. W każdym przypadku konieczna jest dokładna dokumentacja fotograficzna i zabezpieczenie pojazdu w taki sposób, aby nie doszło do kolejnych uszkodzeń. No i … zawsze czytajmy umowy przed podpisaniem, a wybierając ubezpieczyciela i jego ofertę nie kierujmy się wyłącznie ceną.