Fakty OSK 21.07.2021 – Zły kierunek

Uwaga na zły kierunek – takie tablice informacyjne ustawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w miejscach, w których łatwo o pomyłkę.

GDDKiA donosi, że to początek działań, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa na rozjazdach. Analizie poddano te skrzyżowania, na których często dochodzi do niebezpiecznego wjechania pod prąd na drogę szybkiego ruchu.
„Żółte tablice z napisem STOP Zły kierunek i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu ustawiono już na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, a także na węźle Świlcza na S19. Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej, gdzie zaobserwowano kierowców oczekujących na odprawę i zawracających przed granicą – informuje serwis GDDKiA
Jest to rozwiązanie stosowane z powodzeniem w Austrii, Niemczech, na Słowacji i w Chorwacji.