Fakty OSK 21.04.2021-Nie taki diesel straszny?

Niemiecki ADAC porządnie sprawdził pojazdy z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi. Wyniki badań mogą zaskakiwać… okazuje się, że popularne diesle wcale nie są takie złe.

Testom poziomu emisji szkodliwych substancji poddano auta wyposażone w nowoczesne silniki wysokoprężne. Sprawdzono skuteczność oczyszczania spalin w cyklu WLTC oraz podczas jazdy na autostradzie. Na dodatek pomiary prowadzone były zarówno podczas jazdy na rozgrzanym, jak i zimnym silniku, a także z pełnym obciążeniem. Wyniki zaskoczyły nie tylko opinię publiczną, ale także ekspertów. Na podstawie uzyskanych danych pojazdy zostały skategoryzowane jako “nie będące trucicielami”. Badaniu zostały poddane popularne pojazdy produkcji niemieckiej, francuskiej i koreańskiej.

Podsumowanie testu jest bardzo wymowne: “Obecnie nie ma potrzeby rezygnacji z technologii silnika spalinowego”.