Fakty OSK 20.07.2022 – Egzaminatorzy zaproszeni do MI

Spotkanie, podczas którego omówione zostały postulaty protestujących egzaminatorów, odbyło się we wtorek 19 lipca.

Przedstawiciele egzaminatorów, którzy spotkali się z wiceministrem Rafałem Weberem i dyrektor departamentu transportu Renatą Rychter twierdzą, że rozmowy kilkakrotnie znalazły się na krawędzi zerwania. Egzaminatorzy domagali się spotkania bezpośrednio z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. To jednak okazało się niemożliwe – minister Adamczyk spotka się z nimi w przyszłym tygodniu. Będzie to spotkanie o charakterze trójstronnym. Wezmą w nim udział dyrektorzy WORD-ów, strona rządowa i przedstawiciele egzaminatorów. Ci ostatni potwierdzają, że jeśli postulaty nie zostaną zrealizowane, akcja protestacyjna będzie trwać. Przypomnijmy: protestujący egzaminatorzy domagają się wprowadzenia systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania oraz podniesienia opłat egzaminacyjnych i wynagrodzeń.