Fakty OSK 20.07.2022 – Dramatyczne dane o wypadkach

121 osób zginęło, a ponad 1700 zostało rannych w 1491 wypadkach drogowych, do których doszło na polskich drogach od początku letnich wakacji.

Najwięcej osób zginęło w województwach: mazowieckim, małopolskim, łódzkim i śląskim. Policja zapowiada, że przez cały okres wakacji patrole policyjne będą zwracały szczególną uwagę na to, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Portal policja.pl tradycyjnie już w w lipcu i sierpniu, prezentuje mapę Polski z aktualną liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Według przedstawicieli policji celem publikacji jest zwrócenie uwagi na skalę dramatu codziennie odbywającego się na polskich drogach. Policjanci mają nadzieję, że publikowane statystki skłonią kierowców do refleksji, a media do dyskusji na temat stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.