Fakty OSK 20.01.2021 – Apel do branży

Instruktorzy nauki jazdy powinni mieć możliwość przystąpienia do szczepień przeciw COVID-19 w pierwszej grupie – tak uważają przedstawiciele branży i składają wniosek w tej sprawie do Ministra Zdrowia.

Stowarzyszenie wyjaśnia, że możliwość zaszczepienia się kadry instruktorskiej zapewni ciągłość cyklu szkoleniowego kierowców, co ma bezpośredni wpływ na kondycję całej gospodarki. Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B są najczęstszym dodatkowym wymogiem, jaki stawiają pracodawcy. Natomiast transport samochodowy generuje ponad 10% PKB.
Etap pierwszy dobrowolnych szczepień obejmuje seniorów w wieku powyżej 60 lat, służby mundurowe, nauczycieli, pensjonariuszy domów pomocy społecznej, a od 4 stycznia również pracowników żłobków. Jeżeli Minister Zdrowia przychyli się do wniosku Stowarzyszenia Kierowca.PL, kolejną grupą zawodową w tym etapie dobrowolnych szczepień będą instruktorzy nauki jazdy.