Fakty OSK 19.10.2022 – Poseł postuluje: karać pieszych!

Artur Szałabawka, poseł Prawa i Sprawiedliwości skierował do ministra infrastruktury interpelację, w której pyta, czy planowane jest podwyższenie kwot mandatów dla pieszych.

To już druga taka interpelacja skierowana przez Szałabawkę w sprawie pieszych. Pierwszą wysłał dwa lata temu. Parlamentarzysta pyta czy planowane jest zwiększenie kar dla osób, które nie przestrzegają przepisu o zakazie korzystania z telefonu na przejściach dla pieszych. Dalej dopytuje, cytujemy, w jaki sposób planowane jest zwalczanie tego bardzo niebezpiecznego zachowania wśród pieszych? Szałabawka zwraca uwagę, że obowiązujący od roku przepis zakazujący pieszemu przechodzącemu przez jezdnię lub torowisko korzystania z telefonu komórkowego nie jest egzekwowany. W związku z tym jest nagminnie łamany.