Fakty OSK 19.10.2022 – Apel o zabezpieczenie AdBlue

Transport Logistyka Polska wzywa Premiera RP, który nadzoruje prace Prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do zabezpieczeniem polskim przewoźnikom stałego dostępu do dodatku AdBlue.

Apel wystosowany został w związku z informacją o ograniczeniu przez niemieckie zakłady azotowe produkcji dodatku niezbędnego do pracy silników samochodów ciężarowych. W opinii autorów polskie władze powinny natychmiast zabezpieczyć właściwy poziom zapasów AdBlue. Brak dodatku oznaczać może unieruchomienie całej floty samochodów ciężarowych i zestawów w Polsce, wstrzymanie wymiany towarowej, a co za tym idzie- problemy w zapewnieniu dostaw towarów pierwszej potrzeby. Autorzy piszą: do dzisiejszych problemów nie dokładajmy następnych. Zwłaszcza jeśli można im odpowiednio wcześniej zapobiec.