Fakty OSK 19.01.2022 – Skody Superb wygrały

Pierwszy nieoznakowany radiowóz trafił już do policji w Lubinie na Dolnym Śląsku.

Niczym nie wyróżniający się ciemnoszary lakier skrywa jednostkę napędową o mocy dwustu osiemdziesięciu koni mechanicznych. Pojazdy zostały zakupione częściowo ze środków, którymi dysponuje Komenda Główna Policji, a częściowo z funduszy samorządu lokalnego. Pozostałych 99 samochodów ma trafić do policjantów przed końcem grudnia bieżącego roku. Pojazd o podobnej konfiguracji w salonie dilerskim kosztuje sto osiemdziesiąt tysięcy złotych. Wyposażenie radiowozów obejmuje m.in. rejestrator Videorapid 2a polskiej firmy Zurad. Producent twierdzi, że usterki występujące w egzemplarzach poprzedniej generacji zostały usunięte i obsługiwany przez policjantów nowy videorejestrator działa bez zarzutu.