Fakty OSK 19.01.2022 – Fabryczne odnawianie samochodów

Potrzeba matką wynalazku – francuska fabryka Renault, zamiast produkować nowe samochody proponuje klientom odnawianie starszych.

Francuzi przewidują, że zakłady zajmujące się regeneracją używanych aut zapewnią koncernowi większe zyski niż montaż aut fabrycznie nowych. Całe przedsięwzięcie napędzane jest przez niedostępność komponentów wywołaną kryzysem pandemii COVID-19 i zakłóceniami w produkcji i łańcuchu dostaw komponentów niezbędnych do produkcji nowych pojazdów. A nowe podzespoły nie są potrzebne w procesie regeneracji używanych samochodów. Renault zakłada osiągnięcie miliarda euro obrotu rocznie w każdej fabryce, która zostanie przestawiona z produkcji na regenerację. Koncern już w tej chwili planuje także budowę nowych centrów regeneracji. Do 2024 roku powstaną cztery, w różnych regionach kraju, a każde z nich obsłuży 40 tysięcy aut rocznie.