Fakty OSK 17.11.2021-Koniec aut spalinowych w Polsce

Wszystko wskazuje na to, że mamy przed sobą ostatnich piętnaście lat sprzedaży samochodów osobowych z napędem spalinowym.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych ocenia, że podpisanie przez rząd polski deklaracji na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych do roku 2035 powinno stanowić początek pracy nad strategicznymi rozwiązaniami legislacyjnymi sprzyjającymi podjętym zobowiązaniom. Jedną z kluczowych treści porozumienia jest dążenie do rejestracji wyłącznie zeroemisyjnych nowych samochodów osobowych i dostawczych. Przy czym pierwszy cel- obniżenie emisyjności o 50% ma zostać zrealizowany przez wszystkie kraje członkowskie Unii już za 9 lat- w 2030 roku. Deklaracja jest jednym z kluczowych dokumentów zmierzających do realizacji postanowień Porozumienia Paryskiego, którego celem jest zapobieganie niebezpiecznym zmianom klimatycznym.