Fakty OSK 16.11.2022 – Rośnie sprzedaż aut elektrycznych w Polsce

O ponad 7 procent więcej samochodów z napędem alternatywnym kupili kierowcy w Polsce w pierwszych trzech kwartałach tego roku. To jedna z nielicznych dobrych wiadomości dotyczących rejestracji nowych pojazdów, ponieważ w ujęciu ogólnym kupiliśmy ich o 9 procent mniej. 

Aż o 14% mniej pojazdów osobowych nabyli klienci instytucjonalni. Wśród użytkowników prywatnych odnotowany został  pięcioprocentowy wzrost. No i stąd właśnie ogólny dziewięcioprocentowy spadek. Według raportu KPMG nawet siedmioprocentowy wzrost liczby sprzedanych pojazdów z napędem alternatywnym nie powinien przesłonić faktu, że jego dynamika wyhamowała w porównaniu do poprzedniego okresu. Na dodatek, w pierwszych trzech kwartałach znacząco, bo aż o 17% spadła liczba rejestracji samochodów dostawczych. Zdaniem autorów opracowania świadczy to o ostrożności przedsiębiorców w podejmowaniu decyzji zakupowych w czasie pogłębiającego się kryzysu gospodarczego.