Elektromobilność to nie tylko nowe pojazdy. To także nowe znaki drogowe.

Od debiutu samochodów elektrycznych na naszych drogach minęło już trochę czasu. Na świecie trend się umacnia i w Polsce także widać coraz więcej elektryków. Rozwijamy infrastrukturę dla tych pojazdów, a teraz pojawią się także nowe znaki drogowe.
Trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych. Wprowadzony ma zostać znak D-23c oznaczający punkt ładowania pojazdów elektrycznych oraz D-23b oznaczający stację paliwową z punktem ładowania pojazdów elektrycznych. Natomiast znak D-34b pozwoli na podanie takiej informacji na zbiorczych tablicach informujących o obiektach, które znajdują się przy drodze.
O nowelizacji rozporządzenia zaczęto głośno mówić w 2020 roku. Inicjatorem zmian jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które przygotowało system identyfikacji elektromobilności w Polsce.