Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kierowca.PL zgłosiło propozycje poprawek do rządowego projektu ustawy o transporcie drogowym.


Wczoraj, we wtorek 14 września odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcone rządowemu projektowi ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym. Podczas pierwszego czytania projekt przedstawił Rafał Weber- sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Oprócz strony rządowej oraz posłów, szeroko reprezentowana była strona społeczna. W posiedzeniu uczestniczył radca prawny i członek zarządu Stowarzyszenia - Michał Łydka. Komentując rządowy projekt krytycznie wypowiedział się na temat propozycji ograniczenia możliwości kształcenia kierowców zawodowych na odległość. Jego zdaniem wysokie wymagania dla OSK prowadzących szkolenia z teorii na wyższe kategorie przez

Internet są sprzeczne z wytycznymi Unii Europejskiej oraz duchem czasu i postępu. Stowarzyszenie Kierowca.PL zaproponowało poprawki do projektu ustawy, które ułatwią OSK prowadzenie i dostęp do szkoleń online przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości i skuteczności kontroli nad prawidłowością przebiegu szkolenia.

Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0