Fakty OSK 15.09.2021 – Przeszkoda i ułatwienie w jednym

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego

Elektronika w samochodach jest standardem, który podnosi komfort i bezpieczeństwo. Ma jednak też ciemną stronę.

Producenci samochodów idą z duchem czasów. Najnowocześniejsze pojazdy są naszpikowane technologiami, które zwiększają przyjemność jazdy. Jednak mogą sprzyjać też złodziejom. Okazuje się, że tradycyjny zamek i kluczyk mogły być skuteczniejsze niż najbardziej wyrafinowane elektroniczne blokady. Elektronika dobrze służy kierowcom, ale często ułatwia też życie złodziejom. Do otwarcia analogowego samochodu potrzebne były staromodne narzędzia, teraz wystarczy np. tzw. gameboy, czyli urządzenie elektroniczne, które przypomina do złudzenia znaną konsolę do gier.
Warto jednak też dodać, że gameboy bywa wykorzystywany do legalnego otwierania nowoczesnych samochodów gdy np. zgubimy kluczyk.