Fakty OSK 14.09.2022 – Odwołane egzaminy na prawo jazdy

Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski Łódź i Kraków. Protest egzaminatorów żądających podwyżek sprawia, że egzaminy na prawo jazdy odwoływane są w całej Polsce.

W poniedziałek stawiło się do pracy tylko czworo z 19 egzaminatorów w łódzkim WORDzie. Większość egzaminów została odwołana. W Sieradzu- podobna skala absencji i podobny skutek. Dyrektorzy ośrodków egzaminacyjnych przepraszają kandydatów na kierowców i jednocześnie zaznaczają, że nie są w stanie określić kiedy sytuacja ulegnie zmianie. Większość nieobecnych egzaminatorów przedstawiła zwolnienia lekarskie. WORD we Włocławku informuje, że egzaminy nie będą się odbywać do odwołania. Protest nie objął jednak wszystkich ośrodków: np. na początku tygodnia normalnie pracował Toruń, Lublin i Słupsk. A egzaminatorzy w WORDzie Białystok ogłosili strajk włoski, czyli bardzo skrupulatnie i bez pośpiechu wykonywali wszystkie procedury związane z organizacją i prowadzeniem egzaminów.
Protestujący czują się ignorowani i wręcz oburzeni zachowaniem urzędników Ministerstwa Infrastruktury. Domagają się rozmów wyłącznie z ministrem Andrzejem Adamczykiem.